Zazwyczaj w kwestiach promocyjnych mierzymy wysoko i nie ma w tym oczywiście nic złego! Warto jednak mieć świadomość, jak wiele mogą znaczyć również mniejsze i lokalne media, które nierzadko są w stanie zaangażować się w naszą sprawę dużo silniej niż mainstreamowe media.

Niezależne radia — mniejsze nie znaczy gorsze

Wywiad w Radiu Zet, 357 czy w Trójce zawsze brzmi ekskluzywnie i chyba nie ma artysty, który nie chciałby pochwalić się takim osiągnięciem. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Mainstreamowe stacje radiowe mają coraz mniej przestrzeni na granie muzyki niezależnej, a ich kalendarze wywiadowe pękają w szwach. Jeśli jesteś mniejszym artystą, choć to brutalne, może zabraknąć dla Ciebie przestrzeni w tego typu stacjach. Jednak nic straconego!

Poza mainstreamem wciąż funkcjonuje masa mniejszych rozgłośni, które z chęcią zaangażują się w promocję Twojej twórczości. Takie radia, jak Wnet, Bemowo, Kolor, Kultura czy wszelkie radia studenckie, jak Afera, UWM, Żak, Luz czy Kampus, często mają mniej restrykcyjne odgórne wytyczne co do tego, jaką muzykę mają prezentować na swojej antenie, dlatego zdecydowanie łatwiej jest trafić na ich rotację czy zdobyć wywiad.

Selective focus of microphone used by young man and woman while recording podcast during interview and doing live broadcast in studio

Znajdź lokalne rozgłośnie radiowe w Twojej okolicy!

Podobnie kwestia ma się w przypadku rozgłośni lokalnych, w których zazwyczaj kładzie się dużo większy nacisk na prezentowanie twórczości artystów z danego regionu. W związku z tym, Twoje zadanie na dziś, to research stacji radiowych, które nadają w Twojej okolicy i pracujących w nich dziennikarzy, którzy mogą być zainteresowani Twoją muzyką. Zdobądź do nich kontakt i podeślij swoją muzykę. A nóż do Twojego tegorocznego portfolio wpadnie jeszcze jeden wywiad!

Zobacz również: Zorganizuj wyjazd na przyszłoroczny showcase i zaplanuj, co chcesz tam osiągnąć!